one tower

One Tower projesini tanıttığımız yazımıza hoşgeldiniz. Geniş bulvarları, yemyeşil parkları ve düzenli işleyişi ile Türkiye’nin diğer şehirlerinden bir bakışta ayrılan ve kelimenin tam anlamıyla “kendine has” bir kent olan başkent Ankara, son yıllarda inşa edilen modern yapılarla metropol kimliğine vurgu yapıyor. İşte Ankara’ya renk katan bu ultra modern projelerinden olan One Tower’ı gelin hep birlikte daha yakından tanıyalım:

Ankara’ya yüksekten bakmak isteyenlerin tercihi One Tower Ankara

1150 metrelik yüksek rakımı ile Ankara’nın kartal yuvası olarak anılan Oran’da yükselen One Tower projesi, hem konumu hem de 185 metre yüksekliğindeki 48 katlı mimarisi sayesinde ODTÜ Ormanı, Eymir ve Mogan Gölü’nü de içine alan şahane bir Ankara manzarasına sahip. Ankara’nın en köklü alışveriş merkezlerinden Panora AVM’nin de hemen yanında bulunan bu dev kompleks bünyesinde, One Tower Avm adıyla hizmet veren bir alışveriş merkezi; bir rezidans bölümü ve birçok sosyal alan da bulunuyor.

Tam ismi One Tower Diplomatique olan bu projenin ismi ise kesinlikle rastgele seçilmiş bir isim değil! Çünkü İTO Yatırım tarafından hayata geçirilen One Tower Diplomatique projesi, Gürcistan; Kazakistan, Katar, Azerbaycan, Endonezya ve Tacikistan gibi ülkelerin büyük elçilik binalarının yer aldığı Elçilikler Bölgesi’ne çok yakın konumda bulunuyor.

Editörün Yorumu

Ankara’da yaşayanlar veya Ankara’yı yakından tanıyanlar Oran bölgesindeki sakinliği iyi bilirler. İşte bu sakinlik ve huzurun ortasında asla sıkılmamayı garantileyen One Tower, rezidans kompleksi içinde kapalı yüzme havuzu, açık yüzme havuzu, spor salonları, güneşlenme terasları, juice bar, Türk hamamı, yoga & pilates stüdyosu, genel dinlenme alanları ve çocuk kulübü gibi bir ailenin ihtiyaç duyabileceği her imkanı barındırıyor. İhtiyacınıza göre seçebileceğiniz 113 m2 – 257 m2 aralığındakiralık ve satılık 2+1 / 3+1 / 4+1 / 5+1 ve penthouse tipi daireler yeni nesil akıllı ev teknolojileri ile donatılmış durumda. Rezidans sakinlerinin hayatlarını kolaylaştıran concierge hizmetleri de sunan One Tower Ankara’da ayrıca kapalı otopark ve kişiye özel depo gibi imkanlar da bulunuyor.

One Tower’ı civardaki diğer konut projelerinden ayıran en önemli özelliği ise kompleks bünyesinde bulunan One Tower Avm Ankara! Oran ve İncek bölgelerinin modern alışveriş merkezi ihtiyacını gideren ve rezidans sakinlerine evlerinden uzaklaşmadan alışveriş ve eğlence vaat eden bu avm, özellikle Covid-19 süreci öncesinde Ankaralıların yoğun ilgisine maruz kalıyordu. Özellikle içinde yer alan konsept Starbucks mağazası Starbucks Reserve ile kentin her yerinden gelen ziyaretçileri kendine çeken bu avmnin elbette eleştirilen yönleri de mevcut. Özellikle kapalı otoparkın karmaşıklığından ve basıklığından yakınan Ankaralılar bu yüzden, alışveriş için Ankara One Tower AVM’ye gelseler bile araçlarını yan taraftaki Panora AVM’nin otoparkına bırakmayı tercih edebiliyorlar.

One Tower güncel satılık daire ilanlarını incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Sizin de One Tower projesi ile ilgili görüşleriniz veya önerileriniz varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz!

One Tower Decathlon açıldı mı?

One Tower AVM içinde yer alan ve şüphesiz en çok ses getiren mağaza Fransız menşeili spor perakendecisi Decathlon’un yeni konsept mağazası oldu. Büyüklüğü 6000 metrekareye yaklaşan ve Decathlon’un Türkiye’deki ilk konsept mağazası olma özelliğini taşıyan bu mağaza 2019 yılının Aralık ayında hizmete girdi. Sahip olduğu 6000 metrekarenin yaklaşık 1500 metrekaresini spor deneyimleme alanlarına ayıran bu dev mağazaya gittiğinizde örneğin satın almayı düşündüğünüz çadırı yağmurlu hava benzeri ortamda test edebiliyor ya da bisikletlerle test sürüşlerine çıkabiliyorsunuz.

One Tower AVM hangi otobüs gider?

Şehrin en işlek noktalarına çok da yakın olmayan One Tower AVM şimdilik kısıtlı da olsa toplu taşıma olanakları ile besleniyor. Kentin kalbi sayılan Kızılay’daki Güvenpark otobüs durağından her 12 dakikada bir geçen 185-7 numaralı otobüs ile ulaşılabilen One Tower AVM’ye, AŞTİ ve Emek bölgesinden de 190, 191, 193 numaraları otobüsleri kullanarak yaklaşık 1 saat içinde gidebilirsiniz.

Kuzu Effect AVM’de Hangi mağazalar var?

One Tower mağazalar açısından bir hayli zenginken One Tower’a sadece 800 metre mesafede bulunan Kuzu Effect AVM’de de durum çok farklı değil. Kuzu Grup tarafından geçtiğimiz yılın sonlarında açılan bu avm içinde Beymen Club, Vakko Wedding, Vakkorama, Calvin Klein, Tommy Hilfiger ve Zen Pırlanta gibi lüks segment mağazalar yer alırken Kuzu Effect çatısı altında Mavi, W Club, Penti, ve DESA gibi ulaşılabilir markalar da bulunuyor. Kuzu Effect AVM’de aynı zamanda D&R ve Gratis gibi zincir mağazaların yanı sıra eczaneler, terzihaneler ve elektronik eşya yetkili servisleri de mevcut.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here