folkart towers

Folkart Towers projesini tanıttığımız yazımıza hoşgeldiniz. Filmlerde gördüğümüz o ihtişamlı New York silüetini oluşturan en önemli etmenlerden biri de denize nazır yükselen göz alıcı gökdelenlerdir. Hava karardığında yanan ışıklarıyla kent silüetini tümden değiştiren bu gökdelenlerin bir benzeri de Türkiye’nin incisi İzmir Körfezi’ne nazır şekilde yükseliyor. Gelin Folkart Towers’ı hep birlikte daha yakından tanıyalım:

İzmir’in modern iş merkezi ihtiyacına tek cevap

Ülkemizin en gözde turistik ve sosyal merkezlerinden olan İzmir bu yönleriyle öne çıksa da ne yazık ki çağın gerekliliklerine uygun ofis alanı ve iş merkezi seçeneklerine sahip değildi. İş hanı ve apartman dairelerinin ofislere dönüşürülmesi ile kurulan çalışma alanları ve küçük plazalar özellikle global şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayamayınca kente modern bir iş merkezi yapılması kaçınılmaz oldu. İşte İzmir’in finans ve iş merkezi olarak belirlenen Bayraklı ilçesinde, 2014 yılından bu yana iş dünyası profesyonellerine ve rezidans sakinlerine hizmet veren bu ikiz kuleler aynı zamanda İzmir’in en yüksek yapısı olma unvanına da sahipler.

Alsancak’ta bulunan İzmir Limanı’na ve Bayraklı Adalet Sarayı olarak da bilinen İzmir Adliyesi‘ne 200 metre mesafede olmasıyla özellikle lojistik firmalarının ve hukuk ofislerinin yoğun şekilde yer aldığı Folkart Towers aynı zamanda doktor muayenehaneleri, spor -- güzellik merkezleri ve co-working space adı verilen ortak çalışma alanlarına da ev sahipliği yapıyor.

Proje Videosu

Editörün yorumu

Genelde iş merkezi ve ofis alanı özellikleriyle öne çıksa da Folkart Towers aynı zamanda muhteşem İzmir Körfezi manzarasını ayaklara seren şahane bir rezidans alanına da sahip. 47 kat yükseliğinde olan Folkart ikiz kulelerinin toplam yüksekliği ise 200 metre civarında. Avrupa’nın 5. en yüksek ikiz kuleleri unvanına da sahip olan proje 65 ila 150 metrekare arasında değişen birden fazla ofis seçeneğine sahip. Kat sayısının fazlalığı ve konumu sayesinde panaromik bir İzmir Körfezi manzarasına bakan Folkart Towers projesinin en alt katında alışveriş alanlarının yer aldığı bir çarşı kısmı da bulunuyor.

Çağın gerekliliklerine ve İzmir’in depremle ilgili risklerine uygun olarak inşa edilen Folkart Towers ayrıca 360 derece İzmir Körfezi manzarası seyretme imkanı sunan şahane bir seyir terası da vaat ediyor. Konut alanlarının da tıpkı ofisler gibi çağdaş bir mimari anlayışla tasarlandığı Folkart Towers, yeni ve minimalist tarzıyla dikkat çekiyor. Ancak “İzmir’in Manhattan’ı” olarak anılan Salhane bölgesinde yer alan bu proje bazı yönlerden olumsuz eleştirilere de maruz kalıyor. Örneğin deniz cephesine bakan bazı konut ve ofis ünitelerinin özellikle yaz günlerinde kontrolsüz şekilde güneş alması içeride yaşayanları rahatsız edebiliyor. Binanın dış cephesinin tamamen cam kaplama olmasından kaynaklanan bu problem, yaz aylarında daha çok yüksek katlarda yaşayanları etkileyebiliyor.

İzmirdeki diğer projeleri merak ediyorsanız izmir konut projeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sizin de Folkart Towers projesi ile ilgili yeni görüşleriniz veya önerileriniz varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz!

Folkart Towers ne demek?

Folkart Towers İzmir’de inşa edilen; ofis, konut ve sosyal yaşam alanlarına sahip 200 metre yüksekliğinde ve her biri 47 kattan oluşan modern ikiz kulelerin ismidir.

Folkartı kim yaptı?

Folkart Towers, Saya Holding bünyesinde bulunan Folkart Yapı tarafından inşa edildi. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için Folkart towers web sitesinde yer alan e posta adresine bir e posta atarak merakınızı giderebilirsiniz.

Folkart ne demek?

İngilizce’deki “folk” (halk) ve “art” (sanat) kelimelerinin yan yana getirilmesiyle oluşan Folkart sözcüğü, Folkart Yapı’nın ismine de ilham kaynağı olmuştur.

Folkart Towers nerede?

İzmir’in Bayraklı ilçesinde yükselen Folkart Towers, sahil yolunun hemen paralelinde yer alan ve Bayraklı, Karşıyaka, Bornova gibi ilçeleri birbirine bağlayan Manas Bulvarı üzerinde yer almaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here