emlak konut kampanyaları

Ülkemizin gayrimenkul pazarında günden güne değer kazanması; ardı sıra yükselen birbirinden nitelikli konut projeleri ve bakanlık kararı ile düşürülen konut kredisi faizleri ile Türkiye sınırları içinde bir konut sahibi olmamak için artık hiçbir neden kalmadı! Özellikle uygun ödeme seçenekleri ve her bütçeye hitap eden konut alternatifleri sunan TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı sayesinde her sosyoekonomik sınıftan vatandaş kolaylıkla ev sahibi olabiliyor. Bu yüzden bu içerikte, emlak konut gyo konut projeleri ve sunduğu avantajları incelemeye çalışacağız:

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hakkında bilmeniz gerekenler

Öncelikle halk arasında “emlak konut” olarak bilinen Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 1953 senesinde dönemin ulusal konut edindirme politikaları doğrultusunda faaliyetlerine başlamıştır. Geçmişte Emlak Bankası üzerinden faaliyet gösteren bu kurum 2002 yılında kurumsal yapısını değiştirerek şimdiki gyo (gayrimenkul yatırım ortaklığı) modeline geçiş yapmıştır. Modern şehircilik anlayışına uygun, çevre dostu ve sağlam yapıların mimarı olma parolasıyla yola çıkan Emlak Konut GYO, bu amaç doğrultusunda 2003 senesinden bu yana farklı hacimlerde toplam 136 projeye imzasını atmıştır. Yine bu 136 proje kapsamında 128 bini aşkın bağımsız bölüm inşa eden Emlak Konut GYO, sadece Türkiye’de değil dünya çapında da inşaat sektörünün dev isimlerinden biri haline gelmiştir.

2010 yılında Cumhuriyet tarihinin en büyük halka arzlarından birini gerçekleştirerek hisselerini halka açan Emlak Konut GYO, 2013 yılında Avrupa’da da önemli bir halka arz hamlesi gerçekleştirdi. Ve böylece Emlak Konut GYO, Türkiye’nin dört bir köşesinde inşa ettiği nitelikli projeler sayesinde 31 Aralık 2019 itibariyle 24,2 milyar liralık aktif toplamıyla Türkiye’nin en güçlü şirketleri arasındaki yerini bir kez daha sağlamlaştırmıştır.

İnşaatı devam eden Emlak Konut projeleri

Emlak Konut GYO tarafından yürütülen ve halihazırda inşaatı devam eden / başlamak üzere olan toplam 31 adet emlak konut projesi bulunuyor. Önemli bir çoğunluğu İstanbul’da bulunan bu projelerden bazıları da Ankara, İzmir ve Denizli gibi kentlerimizde yer alıyor. Bu projelerden en çok dikkat çekenleri dilerseniz birlikte görelim:

Semt Bahçekent / Başakşehir, İstanbul

İstanbul büyüdükçe şehrin yaşanabilir alanları da genişliyor. İşte kentin parlayan yüzü Başakşehir’de konumlanan Semt Bahçekent de bu yeni ve nefes aldıran yaşam alanlarından biri. Şimdiye dek %40’ı tamamlanan bu projede hem konut hem de ticari amaçlı kullanılacak bağımsız üniteler bulunuyor. TEM Otoyolu, İstanbul Havalimanı ve 3. Çevre Yolu bağlantı yollarına yakınlığı, Hayat Park’a komşu konumu sayesinde hem hayatı kolaylaştıran hem de çocuklu aileler için güvenli ve rafine bir yaşam vaat eden projenin tüm işlerini Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarından olan Sur Yapı yürütüyor.

Koordinat Çayyolu / Ümitköy, Ankara

Ankara’nın en nezih ve prestijli bölgelerinden Ümitköy – Çayyolu’nda inşa edilen Koordinat Çayyolu, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 daire seçenekleri ve Ankara manzarasına hakim konumuyla her yaştan ve her gelir düzeyinden insanı kendisine çekiyor. Koordinat Çayyolu’nun en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de geniş ve ferah yeşil alanlara sahip olması nedeniyle doğayla iç içe bir yaşam alanı sunması. Bu da Koordinat Çayyolu’nu şehrin kaosundan soyutlanmak isteyenler için ideal bir seçenek haline getiriyor.

Büyükyalı İstanbul / Kazlıçeşme, İstanbul

İstanbul’un en köklü semtlerinden biri olan Zeytinburnu’nda yer alan, Kennedy Sahil Bulvarı üzerinde yükselen proje “7 / 24 her şey dahil tatil tadında bir yaşam” mottosu ile büyük ilgi görüyor. Toplam 111 dönümlük bir arazi üzerinde yükselen ve 452 bağımsız bölümden oluşan Büyükyalı İstanbul sadece lüks ve konforuyla değil 360 derecelik Marmara Denizi manzarasıyla da büyülüyor. Biraz da bu eşsiz manzaranın etkisiyle Türkiye’den konut satın almak isteyen yabancıların da yeni gözdesi olan proje sonsuzluk havuzu temalı teras havuzları ile büyük beğeni topluyor.

Evora İzmir / Konak, İzmir

İzmir Körfezi’nin doyumsuz manzarasına nazır yükselmekte olan Evora İzmir, kısa süre içinde Alsancak bölgesinin en değerli yatırımlarından biri olacak bir konut projesi. Sadece nefis manzarası ve modern mimarisi ile değil aynı zamanda gelişmiş sosyal imkanlarıyla da dikkatleri üzerine çeken Evora İzmir şimdiden İzmirlilerin hayallerini süslemeye başladı bile! Evora İzmir’in aynı zamanda bölgede fazlasıyla mevcut olan modern ofis ve çalışma alanı ihtiyacını da giderme gibi bir iddiası bulunuyor.

Gebze Emlak Konutları 3 / Gebze, Kocaeli

Emlak Konut projeleri, yalnızca İstanbul Ankara İzmir gibi büyük metropolleri kapsamıyor. İstanbul Anadolu Yakası’nın kapı komşusu Gebze’nin en prestijli projelerinden biri de Emlak Konut GYO güvencesi ile inşa ediliyor. %95’lik bölümü tamamlanan projede 2+1, 3+1, 4+1, 4+1 dubleks daire tiplerinden oluşan toplam 1955 adet konut satışa sunuluyor. %70’i yeşil alan ve sosyal tesislerden oluşan proje uygun fiyat ve vade seçenekleriyle de göz dolduruyor.

İnşaatı tamamlanan Emlak Konut projeleri

Türkiye’nin dört bir yanında gördüğümüz en prestijli, modern ve güvenli konut projelerinin Emlak Konut GYO imzasını taşıdığını söylemek pek de abartılı olmaz. İşte Emlak Konut GYO’nun 2003 yılından bu yana tamamladığı projelerinden bazı örnekler:

Maslak 1453 / Maslak, İstanbul

Avrupa Yakası’nın finans ve iş merkezi Maslak’ta yükselen Maslak 1453, toplam 24 kuleden oluşan dev bir rezidans kompeksi. Sadece daire ve iş yerlerine değil aynı zamanda küçük bir şehri andıran sosyal alanlara, alışveriş caddelerine, kafe & restoranlara ve bir moda merkezine de ev sahipliği yapan proje aynı zamanda dev teras alanlarına da sahip.

Varyap Meridian / Ataşehir, İstanbul

İstanbul Anadolu Yakası’nın mimari anlamda en sıra dışı konut projelerinden olan Varyap Meridian yine emlakkonut gyo imzası taşıyor. Batı Ataşehir’de yani Anadolu Yakası’nın finans merkezinde yer alan bu yenilikçi ve göz alıcı projenin mimari tasarımı ise dünyanın önde gelen New York merkezli mimarlık şirketi RMJM tarafından yapıldı. Varyap Meridian ayrıca “Gayrimenkul’ün Oscarları” olarak bilinen dünyanın en seçkin gayrimenkul yarışması olan Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri yarışmasında (International Property Awards) “Avrupa’nın En iyi Gayrimenkul Projesi” ve “En İyi Yüksek Bina” kategorilerinde de ödüle layık görüldü.

Soyakpark Aparts / Küçükçekmece, İstanbul

İstanbul Avrupa Yakası’nın toplu konutlar merkezi konumundaki Halkalı bölgesinde yer alan Soyakpark Aparts, kentli yaşam tarzının gerektirdiği farklı ihtiyaçları gözeten çoğulcu bir proje. İçerisinde stüdyo dairelerden 1+1 dairelere; 2+1 ve 3+1 dairelerden bahçeli dubleks konutlara kadar birçok farklı seçeneği barındıran Soyakpark Aparts enerji verimliliği ve çevre duyarlılığı konusunda da örnek bir proje. Nisan 2013 tarihinde yaşamın başladığı bu proje bugün üniversite öğrencilerinden çocuklu ailelere; expatlardan yalnız yaşayan beyaz yakalılara kadar birçok farklı kesimi tek bir site içinde buluşturuyor.

En avantajlı Emlak Konut GYO kampanyaları

Gelelim Emlak Konut GYO’nun son kampanyası ile konut sahibi olmak isteyenlere sağladığı karşı konulmaz avantajlara… Emlak Konut GYO’nun “Hayallerini Erteleme Türkiye” söylemi ile başlattığı son kampanya sadece %5 peşinatla ev sahibi olmayı vaat ederken aynı zamanda konut taksit ödemelerini de 3. yılda başlatıyor. Satışa sunulan konutun fiyatı üzerinden %10’luk bir indirim de sağlayan bu kampanyanın en iyi yanlarından biri de kat maliklerine, yeni evlerine hemen taşınma imkanı sunması. İstanbul, Ankara, İzmir, Denizli, Kocaeli, Konya, Niğde ve Yalova’da bulunan toplam 32 projede geçerli olan kampanyadan faydalanmak için e posta ve telefon yoluyla başvuru yapmak ya da web sitesi üzerinden online bir form doldurmak bile yeterli oluyor.

Unutmadan ekleyelim: Emlak Konut GYO’nun web sitesini düzenli olarak takip etmek, yılın belli dönemlerinde açılan kuralı satış ilanlarını ve ihaleleri takip etmek için de son derece faydalı olabiliyor.

Emlak konut güvencesi ne demek?

Reklamlarda ve tanıtımlarda sıkça rastladığımız “Emlak Konut güvencesiyle…” ifadesinin anlamını merak edenler mutlaka vardır. İşte bu güvence, Emlak Konut GYO’nun, anlaşmalı inşaat firmaları tarafından yürütülen projelerin planlamadan, malzeme kalitesine; altyapıdan, çevre düzenlemesine kadar her aşamada denetlemesini ifade eder. Hatta Emlak Konut GYO teslim edilen gayrimenkullerin teslim sonrası çıkabilecek sorunlarını izler, gerekirse sorunları gidermek için müdahale eder ve projenin yapılan sözleşmeye uygun olarak yapılmasını sağlar.

Emlak konut kampanyalarından nasıl haberdar olabiliriz?

Emlak Konut’un çeşitli dönemlerde yaptığı kaçırılmayacak kampanyaları kaçırmamak istiyorsanız şirketin web sitesine girerek e posta bültenlerine abone olmanızı tavsiye ederiz. Yine sitede yer alan formlara telefon numaranızı ya da e posta adresinizi bırakarak da firmanın yaptığı kampanyalardan farklı yollarla haberdar olabilirsiniz. Yine Emlak Konut GYO’nun sosyal medya hesaplarını takip etmek de sizi kampanyalar hakkında güncel tutmaya yardımcı olabilir.

Emlak konuttan ev almanın ne gibi avantajları var?

Emlak konuttan ev almanın en büyük avantajı hem sağladığı uygun ödeme koşulları hem de inşaat firması ile son kullanıcı arasında kurduğu güven köprüsüdür. Yani aslında Emlak Konut GYO konut satın alan kişiyi inşaat firmasına karşı korurken, aynı zamanda projenin de sorunsuz şekilde ilerlemesini sağlar.

Emlak konut kredi hesaplaması nasıl yapılır?

Emlak Konut GYO tüketiciye onlarca farklı proje seçeneği sunduğu için faiz ve vade oranları her projede değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden Emlak Konut GYO güvencesi ile konut satın almadan önce hesabınızı kitabınızı daha iyi yapabilmek için ilk etapta ödeme koşulları ile detaylı bilgi alabileceğiniz bir satış ofisinden telefon ile randevu aldıktan sonra fiziksel bir ziyaret gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Emlak konut ile Toki ilişkisi nedir?

Emlak konut ile Toki ilişkisi sağlam bir ortaklığa dayanıyor. Birlikte yürüttükleri projelerle çeşitli ölçeklerde toki konutlari inşa eden bu iki köklü kurum, aynı zamanda yine birlikte hayata geçirdikleri avantajlı kampanyalarla dar gelirli vatandaşların uygun koşullarla konut sahibi olmalarına da ön ayak oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here