cer istanbul

Cer İstanbul projesini tanıttığımız yazımıza hoşgeldiniz. İstanbul’u İstanbul yapan bölgelerin en başında Tarihi Yarımada bölgesi gelir. Yıllarca Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı Devleti için ekonomik ve sosyal merkez olan bu bölge, bu yüzdendir ki bugün her karesinden tarih ve güzellik fışkıran bir cazibe merkezi. Tüm dünyanın hayranlıkla seyrettiği Tarihi Yarımada’nın incisi Yedikule Sahili’nin yeni güzelliği ise kadim İstanbul silüetine en güzel yerinden selam veren en yeni İstanbul konut projelerinden Cer İstanbul:

Hem geçmişin izinde hem de geleceğin yanı başında

“Tarihin kıyısında” sloganı ile Ege Yapı tarafından hayata geçirilen Cer İstanbul projesi, İstanbul’un Eminönü ile Bakırköy ilçelerini birbirine bağlayan en önemli ana arterlerinden Kennedy Caddesi Sahil Yolu’nun Yedikule kesiminde bulunuyor. Tarihi İstanbul Surları’nın yanı başında yükselen bu proje şehir silüetini bozmayan az katlı bir mimariye sahip. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Altın Kapı’ya çok yakın konumda yer alan Cer İstanbul Kennedy Caddesi üzerindeki sahil yoluna 558 metrelik cepheli konumu ve hemen önünde yer alan marina ilişkisiyle de değerine değer katıyor. Türkiye’nin en köklü inşaat firmalarından Ege Yapı imzasını taşıyan bu şahsına münhasır konut ve rezidans projesinin en fazla dikkat çeken yönlerinden biri de İstanbul’un kültürel miraslarını ön plana çıkaran bir mimari kimliği sahiplenmesi.

Bahsettiğimiz tüm bu güzelliklerin yanı sıra Avrasya Tüneli’ne; Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu’na, İDO İskelesi’ne, D-100 Karayolu’na ve Sirkeci İskelesi’ne dakikalar içinde ulaşım vaat eden Cer İstanbul aynı zamanda Yedikule Zindanları, Çemberlitaş, Sultanahmet, Samatya, Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Sirkeci ve Beyazıt gibi emsalsiz tarihi güzelliklere de yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Proje Videosu

Editörün yorumu

Daha ilk bakışta buram buram eski İstanbul kokan bu projeyi daha yakından tanımaya ne dersiniz? Türkiye’nin en güvenilir inşaat firmalarından Ege Yapı tarafından Toki ve Emlak Konut güvencesiyle inşa edilen Cer İstanbul, içinde tarihi demiryolu tesislerinin ve hangarlarının olduğu kendine has dokuya sahip bir bölgeye inşa ediliyor. Tesisin tarihi dokusu korunarak ve projeye entegre edilerek çizilen mimari plan ise şimdiden birçok uluslararası ödüle aday olmuş durumda. Kapı komşusu olduğu İstanbul Surları’nın mimari dili ile uyum sağlayabilmek adına doğal taş ve ahşap ağırlıklı dış cephelerin ve açık cepheli bir mimari dilin uygun görüldüğü Cer İstanbul, sadece konfor değil aynı zamanda mimari estetik ve şehirli bir yaşam kaygısı olanların ilgisini çekeceğe benziyor.

Rezidans daireler, normal daireler, ticari üniteler ve loft daireler olmak üzere toplam 4 kısımdan oluşan cer istanbul fiyatları da bu daire / ünite tiplerine göre değişiklikler gösteriyor. Projenin üstlenicisi ve sahibi Ege Yapı, Cer İstanbul projesinde 125 rezidans ünite ve 23 ticari alana yer veriyor . 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1 dairelerden oluşan Cer İstanbul projesinde 1+1 dairelerin 99 metrekare brüt 65 metrekare net kullanım alanlarından başlayan büyüklüklere; 2+1 dairelerin ise 174 metrekare brüt 135 metrekare net kullanıma sahip büyüklüklere sahip olması bekleniyor. Emlak Konut ve Toki güvencesi ile şehrin tam kalbine inşa edilen bu stil sahibi proje aynı zamanda Marmara Denizi manzarasının hakkını veren özel tasarım balkon, teras ve seyir alanlarıyla donatılmış durumda.

Oldukça yoğun bir tasarım ve estetik kaygısını bir arada taşıyan cer istanbul fiyat açısından elbette ki emsallerine göre biraz pahalı. Örneklemek gerekirse Ege Yapı tarafından tüketiciye sunulan cer istanbul fiyat listesi satış için taban fiyatını 2.200.000 TL’den açıyor. Ege Yapı tarafından inşa edilen Cer İstanbul’a dair belirtilmesi gereken bir diğer önemli husus da bu projenin klasik lüks konut projeleri gibi alışveriş merkezi, fitness merkezi, çocuk oyun alanı ya da çalışma alanı gibi detaylı sosyal tesisler içermiyor olması. Konsepti ve lokasyonu gereği zaten kentle fazlasıyla iç içe olan Cer İstanbul’da biraz da bu sebeplerden olsa gerek, lüks ve konfor anlayışını yaşam alanlarına yansıtıp kompeksi mümkün olduğunda sade tutma yoluna gidilmiş. Kısacası Cer İstanbul, kentten izole sakin bir yaşamı değil daha çok kentli bir yaşam tarzını benimsiyor.

Diğer projeler için istanbul konut projeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sizin de Cer İstanbul projesi ile ilgili yeni görüşleriniz veya önerileriniz varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz!

Cer İstanbul ne demek?

Fransızca kökenli bir kelime olup buradan Osmanlıca’ya geçen “Cer” sözcüğü çekmek anlamına geliyor ve TCDD’de lokomatif bakım ve onarım ile ilgili dairenin adı da işte bu sözcükten geliyor. Proje Osmanlı döneminden kalma lokomatif bakım -- onarım atölyesi tesisine kurulduğu için de Cer İstanbul adını alıyor.

Cer İstanbul teslim tarihi ne zaman?

Normal şartlar altında Nisan 2020’de yapılması beklenen projenin teslimi, tüm dünyayı derinden etkileyen Covid-19 pandemisi nedeniyle Ege Yapı tarafından Mart 2021’e ertelendi. .Teslimi mücbir sebepler nedeniyle geciken bu şık projede avantajlı kredi faizlerinden yararlanma imkanı sunan Ege Yapı, ticari ve konut ünitelerinde ön satışları sürdürüyor.

Cer İstanbul’a nasıl gidilir?

İstanbul’un en merkezi ve en avantajlı lokasyonlarından biri olan Kennedy Caddesi Sahil Yolu üzerinde bulunan Cer İstanbul’a gitmek çok kolay! Hem Bakırköy hem Eminönü istikametinden sahil bulvarını takip ederek otomobille ulaşılabilen siteye Anadolu Yakası’ndan ulaşmak için Kadıköy’den kalkan deniz otobüsleri ile Yenikapı’ya ya da vapur seferleri ile Eminönü İskelesi’ne seyahat ettikten sonra kısa bir karayolu yolculuğu ile Cer İstanbul’a varabilirsiniz. Yine Marmaray ve metro istasyonlarından yürüyüş mesafesinde olan Cer İstanbul’a sahil yolu istikametinden giden İETT otobüsleriyle de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here