bulvar atakent

Bulvar Atakent projesini tanıttığımız yazımıza hoşgeldiniz. İstanbul’u tam manasıyla yaşamak isteyenler genelde kentin Avrupa Yakası’nda yaşamayı tercih ediyorlar. Ancak Anadolu Yakası’na göre çok daha hareketli, renkli ve sosyal olan bu yaka aşırı nüfus artışı nedeniyle yerleşim sıkıntılarıyla boğuşuyor. İşte İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde bulunan Atakent ve burada yer alan Bulvar Atakent, Avrupa Yakası’nda oluşan kaliteli konut ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaya aday.

Avrupa Yakası’nın yeni gözdesi Atakent’e bakış

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesi sınırları içinde bulunan Atakent semti, yemyeşil çehresi, site tipi konutlardan oluşan kentsel planlaması ve etrafında bulunan sosyal imkanlarla Avrupa Yakası’nın yükselen bölgeleri arasında başı çekiyor. Küçükçekmece Gölü kıyısı, Kanarya ve Bezirganbahçe Parkı gibi rekreasyon alanları ile donatılmış bu bölge aynı zamanda hastane, okul ve alışveriş merkezi gibi sosyal imkanlarıyla da öne çıkıyor. Örneğin Acıbadem Üniversitesi Mehmet Aydınlar Hastanesi, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mehmet Akif Ersoy Göğüs, Kap ve Damar Hastanesi ve Medicine Hastanesi gibi dört büyük tam teşekküllü hastane Atakent bölgesine hizmet veriyor. Yine TED Atakent Koleji, Okyanus Koleji, Doğa Koleji ve Fahrettin Kerim Gökay Anadolu Lisesi gibi prestijli okullar da bölgede yaşayan ailelerin çocuklarının eğitimi için tercihi oluyor.

İşte tüm bu imkanların arasında yükselen Bulvar Atakent, aynı zamanda Marmaray Küçükçekmece İstasyonu’na olan yakınlığıyla da göz dolduruyor. Otomobille ulaşıma ve doğal olarak da trafiğe mahkum olmak istemeyen İstanbulluların Bulvar Atakent tercihi yakında açılması beklenen metro istasyonuyla daha da mantıklı hale geliyor.

Proje Videosu

Editörün yorumu

Maksem Oğuzkağan ortaklığı tarafından hayata geçirilen Bulvar Atakent projesi Halkalı -- Atakent bölgesinde inşa edilen Bulvar Atakent, toplam 391 daire ve 26 ticari ünite barındırıyor. Projede yer alan 2+1’ler brüt 110 ila 183, net 71 ila 85 metrekare, 3+1’ler brüt 145 ila 157, net 92 ila 102 metrekare, 4+1’ler brüt 184, net 126 metrekare net alandan oluşuyor. Toplamda 22 bin 274 metrekarelik bir alana sahip bu konut projesi, bölgenin genel karakteristiğine uygun yeşil alanlarıyla da öne çıkıyor.

Üst düzey güvenlik önlemleri ile donatulmuş bu sitede akıllı ev sistemleri ve tüm aileyi mutlu edecek sosyal alanlar yer alıyor. Özellikle çocuk oyun alanları ve otopark kısımları ile tüm ihtiyaçlara cevap veren Bulvar Atakent’te 1+1 ve 1+0 daire seçeneklerine yer vermeyen Maksem Grup, projeyi ailelerin kullanımına göre tasarlamış. Siteye dair internette yer alan tek olumsuz görüş ise site yönetimini üstlenen firmanın talep ve şikayetlere yeterince hızlı biçimde cevap verememesi oluyor.

İstanbul konut projeleri sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Sizin de Bulvar Atakent projesi ile ilgili yeni görüşleriniz veya önerileriniz varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz!

Bulvar Atakent Evleri nerede?

Küçükçekmece ilçesi Halkalı semtinin en nezih mahallelerinden Atakent’te yer alan Bulvar Atakent, İstanbul ilimizin en önemli ana arterlerinden Basın Ekspres Yolu’nun yanı başında yer alıyor. Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısı ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 3. Havalimanı’na ulaşımı kolaylaştıran bir noktada konumlanan Bulvar Atakent, Avrupa Yakası’nın ulaşım anlamında en avantajlı lokasyonlarından birinde bulunuyor.

Bulvar Atakent projesi teslim tarihi nedir?

Maksem Grup tarafından ön satışları 22 Eylül 2017 tarihinde başlayan proje 2018 yılının sonunda sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

Bulvar Atakent fiyat aralığı nedir?

Bulvar Atakent’te en ucuz 2+1 daire fiyatı 723 bin TL iken bu fiyatlar 3+1 dairelerde 964 bin TL’den ve 4+1 dairelerde 1 milyon 116 bin TL’den başlıyor. Daha detaylı bilgi için Maksem Grup’un web sitesine başvurabilir ya da firmaya şahsen ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here