antwell

Antwell projesi yazımıza hoşgeldiniz. Ülkemize bundan yaklaşık 15 -- 20 sene önce gelen rezidans kültürü şimdiye kadar hep güvenlik, konfor ve lüks gibi ihtiyaçlara cevap vermişti. Ancak Türkiye’nin en köklü şirketlerinden Ant Yapı ‘nın son projesi Antwell, rezidans hayatı ve iyi yaşam kültürünü birleştiren sağlık rezidansı konsepti ile birlikte konut projelerine bambaşka bir bakış açısı getireceğe benziyor. Haydi gelin bu keyifli ve ilginç projeyi biraz daha yakından tanıyalım:

Hem lokasyonu hem konsepti ile bir adım önde

İstanbul Anadolu Yakası’nın ulaşım anlamında en stratejik noktalarından birinde yer alan Antwell, Üsküdar ve Kadıköy ilçelerinin kesişim noktası sayılan Ünalan Mahallesi’nde bulunuyor. İstanbul’un iki yakasını birleştiren Boğaziçi Köprüsü‘ne giden karayoluna, metro istasyonuna ve Uzunçayır Metrobüs Durağı’na çok yakın konumda olan bu yeni proje aynı zamanda Akasya Avm, Emaar Square ve Optimum gibi alışveriş merkezlerine de oldukça yakın.

Sadece Türkiye sınırlarında değil, İngiltere, Rusya, Amerika Birleşik Devletleri ve Ukrayna’da birçok projeye imza atan Ant Yapı’nın vizyonunu yansıtan Antwell’in Türkiye’de daha önce denenmemiş life care residence yani sağlık rezidansı konsepti şimdiden yerli ve yabancı yatırımcıların dikkatini çekiyor. “İyi yaşam evleri” sloganı ile lanse edilen proje aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen sağlık gruplarından Acıbadem Sağlık Grubu ile kurduğu ortaklıkla sakinlerine kesintisiz ve self-servis bir sağlık hizmeti sunmayı hedefliyor. Özel sağlık koşulları nedeniyle sağlık kurumuna yakın olmak zorunda olanların ve hem sağlık hizmetleri hem de sosyal imkanlar açısından eksik kalmak istemeyen yaşlı bireylerin ilgisini çeken Antwell life care residence konsepti aynı zamanda konut ve ticari alanlarındaki özenle de diğer İstanbul konut projeleri arasından bir bakışta sıyrılıyor.

Proje Videosu

Editörün yorumu

Gelelim Ant Yapı imzası taşıyan Antwell Life Care Residence hakkındaki heyecan verici detaylara… 1+0, 1+1 ve 2+1 daire tiplerine sahip olan Antwell life care residence projesinde, 72, 89 ve 95 metrekare olmak üzere üç farklı 1+1 tipi daire ve 124 ve 136 metrekare alana sahip olan iki farklı tip 2+1 konut seçeneği bulunuyor. Belli bir yaşın üstünde bireylere hitap ettiği için 7/24 güvenlik ve asistans gibi ihtiyaçları önceliklendiren projede sitenin ortak alanları sürekli izleniyor ve özenle korunuyor. Toplam 20,000 metrekare alana sahip olan bu yeni nesil projede, 158 konut ve 13 ticari ünite yer alıyor.

Ant Yapı imzası taşıyan bu eşsiz projenin bizce en iyi detaylarından biri de her dairede anında sağlık hizmeti ve asistanlık almayı sağlayan bir acil durum butonu bulunması. Böylelikle Antwell sakini büyüklerimiz evlerinde yalnız dahi olsalar günün her saati emniyette olabiliyorlar. Acıbadem Sağlık Grubu güvencesiyle tam teşekküllü bir sağlık hizmeti sunulan Antwell Life Care Residence’ta aynı zamanda büyüklerimizi hayata bağlayacak ve onların yaşam kalitelerini yükseltecek ayrıntılara da yer verilmiş. Örneğin dans / dil kursları, spor salonları, yüzme havuzları, saunalar; hobi bahçeleri, sanat atölyeleri ve kafeler gün boyunca kaliteli zaman geçirmek için ideal. Ant Yapı’nın Antwell life care residence projesinde en çok özen gösterdiği bir diğer nokta ise sitedeki hava kalitesine ve görsel estetiğe pozitif yönde katkıda bulunan yeşil alanlar olmuş.

Sizin de Antwell projesi ile ilgili yeni görüşleriniz veya önerileriniz varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz!

Antwell projesi kimin?

Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Rusya ve Ukrayna’da pek çok lüks projeye imza atan Ant Yapı Antwell Life Care Residence projesinin mimarı. Bu prestijli inşaat firmasının sahibi ve yönetim kurulu başkanı ise Ankaralı iş adamı Mehmet Oktay.

Antwell nerede?

İstanbul Anadolu Yakası’nın ulaşım açısından en avantajlı noktalarından birinde bulunan Antwell Life Care Residence, Çamlıca semti sınırlarında Üsküdar, Ümraniye ve Kadıköy ilçelerine neredeyse eşit mesafede bulunan Ünalan Mahallesi’nde yükseliyor. Antwell Life Care Residence projesine Avrupa Yakası’ndan Marmaray ve Metrobüs kullanarak köprü trafiğine takılmadan ulaşmak da mümkün oluyor.

Life care residence ne demek?

Ant Yapı’nın geçtiğimiz yıl tamamladığı projesi Antwell Life Care “Life Care Residence ne demek?” sorularını da beraberinde getirdi. Basitçe özetlemek gerekirse, dünyanın birçok bölgesinde uygulanan life care residence konsepti belirli bir yaşın üzerinde olan ve yaşı dolayısıyla özel bakım / sağlık desteğine ihtiyaç duyan bireylerin huzurevleri yerine kendi evlerinde eksiksiz hizmet alarak huzur içinde yaşamalarına imkan sağlayan bir proje konseptidir. Tam teşekküllü sağlık hizmetlerinden güvenliğe; sosyal imkanlardan rekreasyon alanlarına kadar pek çok imkanı aynı çatı altında birleştiren bu proje tipleri yaşlı bireylerin yaşam kalitelerini yükseltmeyi amaçlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here