antepia

Antepia projesini tanıttığımız yazımıza hoşgeldiniz. Gaziantep deyince sizin aklınıza neler geliyor? Biz söyleyelim: Uçsuz bucaksız bir mutfak kültürü; sıcakkanlı insanlar ve günden güne gelişip metropol görünümü kazanan bir sanayi kenti! İşte her geçen gün değerine değer katan bu güzel kent aynı zamanda konut projeleriyle de yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor. Gelin bu projelerden biri olan ve Gaziantep’in en prestijli merkez ilçesi Şahinbey sınırları içinde yer alan Antepia‘yı daha yakından tanıyalım:

Yatay mimarisi ile nefes aldıran bir proje

Son yıllarda inşa edilen lüks konut projeleri genelde çok katlı dikey mimarileri ile dikkat çekerken Antepia’da bu anlayışın tam tersine az katlı ve ferah bir mimari anlayışı görüyoruz. Toplam 35 bin metrekare alan içine kurulan Antepia gökyüzünün maviliğini rahatça görme imkanı tanıyan mimari tasarımının yanı sıra, çeşit çeşit yeşil alan seçenekleri ve göleti ile Gaziantep’in göbeğinde doğa ile kucak kucağa olma imkanı da veriyor. Safir, Zümrüt ve Yakut isimli 3 etaptan oluşan proje aynı zamanda Agora Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne de ev sahipliği yapıyor.

Antepia’nın en önemli özelliklerinden biri de her zevke ve bütçeye uygun farklı konut tipleri sunması. Bulunduğu konuma, manzarasına ve metrekare alanına göre gruplandırılan bu farklı tipler arasında doğrudan gölet kıyısında bulunan yalılar; göleti 2. seviyeden gören göl villaları ve 3. seviye manzaralı park villaları yer alıyor. Yine gölete en uzak mesafede yükselen çok katlı bloklarda ise hisar bahçe evleri, köşk evleri, panorama evleri ve koru evleri temalarında birden fazla konut seçeneği bulunuyor.

Proje Videosu

Editörün yorumu

Birçoklarının bildiği üzere Şahinbey Gaziantep ilimizin en nezih ve modern bölgelerinden biri. Yani Antepia’nın sakinlerine sağladığı avantajların başında şüphesiz ki konum avantajı geliyor. Şahinbey ilçesinde bulunan Küçükkızılhisar bölgesinde konumlanan proje, şehrin merkezine yakınlığı ve çevresindeki sakin yaşam olanaklarıyla dikkat çekiyor. Özellikle Antepia’ya yürüyüş mesafesinde bulunan Zirve Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi ve çeşitli kolej kampüsleri sitenin, öğrenim çağında çocukları olan aileler tarafından tercih edilmesine yol açıyor.

Arsa alanının genişliği, açık havada zaman geçirme imkanı sunması ve özenli peyzajı ile sakinlerini park ve bahçe arayışından kurtaran Antepia’da daire fiyatları metrekare, etap ve oda sayısı gibi etmenlere bağlı olarak değişebiliyor. Örneğin yalı etabında yani gölet kıyısında bulunan 675 metrekarelik 6 odalı dubleks bir konutun fiyatı 4.500.000 TL civarındayken panorama evleri bloklarında bulunan standart bir 2+1 dairenin fiyat aralığı 300.000 ila 450.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

GAP projesinden sonra Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yapılan en büyük yatırım olan proje Sinpaş Yapı imzasını taşıyor. İçinde açık ve kapalı yüzme havuzları, SPA, spor salonları, çocuk oyun alanı, yürüyüş & bisiklet parkurları, futbol sahası, basketbol sahaları, tenis kortu, kreş, kafe & restoranlar ve alışveriş merkezi bulunan Antepia her türlü pozitif özelliğine rağmen bazı yönleriyle de şikayetler alabiliyor. Özellikle sitenin girişinde dik bir rampa olması kötü hava koşullarında girişi zorlaştırırken bazı etaplarda görülen işçilik sorunları da site sakinlerinin yaşam kalitelerine olumsuz şekilde yansıyabiliyor.

  • Antepia Gaziantep projesindeki güncel satılık daire fiyatları için burayı tıklayın.
  • Antepia Gaziantep projesindeki güncel kiralık daire fiyatları için burayı tıklayın.

Sizin de Antepia projesi ile ilgili yorumlarınız varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz !

Antepia evleri nerede?

Şahinbey Gaziantep’te bulunan Antepia kentin okullar, hastaneler ve alışveriş merkezleri ile dolu sosyal bölgesi Küçükkızılhisar’da yer alıyor. 104001 Yolu’nu kullanarak Eski Gaziantep’e kolayca ulaşılabilen Antepia, aynı zamanda şehri çevre illere bağlayan Gaziantep Çevre Yolu’na da çok yakın mesafede bulunuyor.

Antepia Avm’de hangi mağazalar var?

Şahinbey Gaziantep şehrinin yenilenen yüzü olduğu için bu bölgede avm kültürü büyük önem taşıyor. Bu yüzden de Antepia içinde bulunan Agora AVM’de birçok mağaza bulunuyor. Migros, Kahve Deryası, Mado, ve Burger King gibi mekanların yanı sıra sayısı 10’a yaklaşan mini mağazalar; kuru temizlemeci, eczane, yeni nesil doğal ürünler mağazası ve yakın zamanda açılması beklenen birçok mağaza mevcut.

Antepia Gaziantep kiralık daire fiyatları nasıl?

Şahinbey Gaziantep bölgesinin kiralık daire ortalamasının biraz üzerinde bir fiyat politikasına sahip olan bu yeni projede kiralık daire fiyatları 2000 ila 5500 TL arasında değişiyor. Fiyat değişikliklerine dairenin bulunduğu etap; daire tipi, bahçe / teras kullanımı ve oda sayısı gibi faktörler doğrudan etki ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here