antalya konut projeleri

Antalya konut projeleri yazımıza hoşgeldiniz. Antalya denince akla ilk olarak dünyaya ün salmış plajları ve tarihi dokusu gelse de Türkiye’nin başta gayrimenkul olmak üzere birçok açıdan hızla gelişen şehirlerinden bir tanesidir. Türkiye’de turizmin kalbinin attığı şehirlerden Antalya, sahip olduğu doğal güzelliklerin yanında, bu güzelliklerle iç içe yaşama imkanı sunan yeni konut projeleri sayesinde günden güne gelişip büyümeye devam ediyor.

Antalya’da yeni yaşam bölgelerinden olan Kepez’de Sur Yapı imzalı, aynı ismi taşıyan Sur Yapı Antalya kentsel dönüşüm projesi, Türkiye’deki en büyük konut projelerinden bir tanesi olarak yükselirken, daha birçok uygun fiyatlı konut projeleri de şehrin farklı bölgelerinde yüzlerce kişiyi ev sahibi yapıyor.

Antalya’da konut sahibi olmak için acele etmenizde fayda var. Yerli ve yabancı turistler yalnızca tatil değil, yatırım amaçlı olarak da Antalya’ya büyük ilgi gösteriyor. Uygun ödeme seçenekleri sunan Antalya’da uygun fiyata konut sahibi olmanızı sağlayacak konut projeleri için elinizi çabuk tutmalısınız. Çünkü turistik açıdan popüler olan bu şehirde konut projelerinde ‘Gurbetçilere özel’, ‘Yabancı Uyruklu Kişilere Özel’ kampanyalar düzenlenerek satışa açık daireler çok uygun fiyata ve çok kısa sürede tükeniyor.

En İyi Antalya Konut Projeleri

Antalya’nın en güzel bölgelerinde Akdeniz’in uçsuz bucaksız manzarasına karşı yeşillikler içinde, havuzlu ve sosyal tesisleriyle mini bir şehir izlenimi veren konut projeleriyle yeni bir yaşama başlayabilirsiniz.

En iyi Antalya konut projeleri arasında şüphesiz en ilgi çeken Sur Yapı Antalya projesi olurken, bunun yanında Samur İnşaat, Kasımoğlu Ümit İnşaat ve Seleksan İnşaat gibi Antalya’da birçok projeye imza atan farklı firmaların da projeleri yer alıyor.

AzeroTH City Life

Kestel Grup bünyesinde, Ümit Kasımoğlu İnşaat tarafından hayata geçirilen AzeroTH City Life Alanya’da sahile çok yakın konumda yükseliyor. 5 katlı 2 bloktan oluşan projede toplam 50 daire bulunuyor.

 • Daireler:  Projedeki 50 dairenin 12 tanesi 1+1, 20 tanesi 2+1 18 tanesi de dubleks 2+1 olarak tasarlanmış.
 • Konum: Proje Alanya Kargıcak Mevkii’nde konumlanıyor.
 • Fiyatlar: Firmanın kendisiyle iletişime geçerek kat planları ve büyüklük hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Daire bedelleri metrekare başına 7 bin 450 TL’den hesaplanıyor. 

Proje hakkında buradan detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Taç Premium Konutları

Samur İnşaat tarafından yürütülen Taç Premium projesi her biri 9 katlı 7 bloktan, 319 daireden oluşuyor. İnşaatını son aşamasında olan projenin 2020 içinde teslime başlayacağı biliniyor.

 • Daireler: Projedeki daireler 60 metrekareden 165 metrekareye kadar değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 seçeneklerinden oluşuyor.
 • Konum: Antalya, Kepez ilçesinde, Yeni Emek Mahallesi’nde yer alıyor.
 • Fiyatlar: 60 m2 1+1’ler 250 bin TL’den,
 • 116 metrekare 2+1’ler 400 bin TL’den,
 • 135 – 165 m2arası 3+1’ler 500 bin TL’den satışa sunuluyor.

Proje hakkında buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Seleksan Loft

Antalya’nın ucuz konut projelerinden bir tanesi olan Seleksan Loft, kendisiyle aynı adı taşıyan Seleksan İnşaat güvencesiyle hayata geçirilmiştir. 6 katlı 4 bloğunda 214 dairesinde satışlar hala devam ediyor.

 • Daireler: 50 metrekareden 135 metrekareye kadar değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler bulunuyor.
 • Konum: Proje, Antalya Kepez, Barış Manço Bulvarı üzerinde yer alıyor.
 • Fiyatlar: 50 m2 1+1’ler 225 bin TL’den,
 • 105 m2 2+1’ler 400 bin TL’den,
 • 135 metrekare 3+1’ler 500 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Proje hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Sur Yapı Antalya

Sur Yapı’nın Antalya’da yükselen devasa kentsel dönüşüm projesi, Turkuaz Etabı, Sur Cadde ve Park Etabı olmak üzere 3 etapta yükseliyor. Sur Yapı’nın ‘Yeni Antalya’ olarak bahsedilen bu büyük projesinden ev sahibi olmak isteyenlere oldukça avantajlı ödeme seçenekleri var.

120 ay %0,98 faiz oranıyla aylık 1350 TL’den başlayan fiyatlarla herkese hayalini kurduğu eve kavuşturmayı hedefliyor.

 • Konum: Sur Yapı Antalya’nın 1 milyon 300 bin metre kare alan üzerine kurulan büyük kentsel dönüşüm projesi Kepez’de konumlanıyor.

Turkuaz Etabı

Sur Yapı Antalya Turkuaz Etabı’nın öne çıkan özellikleri muhteşem tasarlanan dairelerinin yanı sıra rengarenk çiçek ve yeşilliklerle bezenmiş bahçesi ve göletleriyle şehir hayatı içinde unutulan doğayla iç içe olma keyfi yer alıyor.

Görsel güzellik ve doğal ortam yaratan göletlinin yanı sıra yetişkinler ve çocuklar için kapalı ve açık yüzme havuzu, bahçe içi oturma alanları, yürüyüş yolları ve meydanlar da yer alıyor. 60 metrekare ile 276 metrekare arasında 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler bulunuyor. Bu dairelerin tümü su kenarında konumlandırılmış.

1105 konuttan oluşan Turkuaz Etabına dair tüm detaylı bilgilere ulaşmak için buraya tıklayınız.

Park Etabı

Projenin Park Etabı kısmında 157 bin metrekare alan kapsayan yeşil alan, Antalya’nın en büyük şehir parkı olma özelliğini taşıyor. Bunun yanı sıra sera alanı, piknik alanı, pergola örtülü dinlenme alanları, semt pazarı, meydanlar, süs havuzları gibi daha birçok alan yer alıyor.

Sur Yapı Antalya Park Etabı hakkında merak ettiğiniz detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Sur Cadde

Sadece Türkiye’de değil yerli ve yabancı birçok turist tarafından ön satışa çıktığında dahi alım yapılan, büyük ses getiren bu projenin Sur Cadde etabı ticaret alanları, finans merkezleri ve sosyal yaşam alanlarıyla hareketli ve eğlenceli bir yaşam sunuyor. Sur Cadde etabında 50 metrekare ile 76 metrekare arasında değişen 1+1 daireler, 108 – 121 metrekare arasında değişen 2+1 daireler yer alıyor.

 Sur Cadde etabı hakkında buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Antalya’da Konut Projesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev sahibi olma hayalleri kurarken önünüze tam da hayal ettiğiniz evi vaat eden bir konut projesi çıktığında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olduğunu kesinlikle unutmamalısınız. Öncelikle nerede olursanız olun herhangi bir konut projesinin duyurusu ön satış duyurusu yapıldığında, bu fiyatların projeye dair en düşük fiyatlar olacağını bilmelisiniz. Eğer proje firması Türkiye’de birçok işe imza atmış yani güvenilirlik açısından bir soru işareti yaratmıyorsa genellikle henüz proje veya kaba inşaat aşamasındayken sunulan fiyatlardan faydalanmayı tercih edebilirsiniz. Konut projesi firmasının güvenilir olduğunu düşünseniz bile eski projelerini araştırmak ve beklentileri karşılama oranına, teslim tarihinde gecikme olup olmadığına da bakmak gerekiyor.

Konut projesi satın alırken projenin yer aldığı konum satış bedelini en çok etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Bu nedenle bölge ve çevresi hakkında araştırma yapmalı, eğer yatırım amaçlı düşünüyorsanız mutlaka prim yapma olasılığını öğrenmelisiniz.

Herhangi bir projedeki en uygun ödeme seçeneklerine sahip olmak için de bankalar ve proje firmaları arasındaki anlaşmaları inceleyerek, bütçenize en uygun olanı seçerek kira öder gibi ev sahibi olmanın keyfini sürebilirsiniz.

Antalya’da Nereden Konut Alınır?

Yerli ve yabancı turistlerin en az tatil yapmak kadar gayrimenkul sektöründe yaptıkları yatırım, Antalya’da konut fiyatlarını yıldan yıla ciddi oranda artırıyor. Şehrin göbeğinde oldukça büyük tarihi yapıların bulunması, günümüz modern şartlarına sahip daha konforlu konut projelerinin şehrin farklı bölgelerinde yükselmesine neden oluyor. Antalya ve çevre ilçelerinde hala satışı devam eden veya birkaç yıl içerisinde teslim edilecek birçok konut projesi var.

Antalya konut projelerinin en büyüğü olan Sur Yapı Antalya projesi bulunduğu Kepez bölgesinde adeta mini bir şehir kuruyor. Kepez ilçesi son yıllarda Antalya’nın oldukça uygun fiyatlı ve tüm imkanlara sahip başarılı konut projeleri açısından öne çıkan ve önümüzdeki yıllarda emlak endeksinin çok yükseleceği tahmin edilen bir bölgesidir. Antalya’dan konut almak isteyenler, Kepez ilçesinde yükselen bu devasa projenin yanında daha uygun fiyatlı konut projelerini değerlendirebilirler.

Antalya’da konut projeleri denince akla gelen bir diğer ilçesi ise Alanya’dır. Avşallar ve Mahmutlar, Kargıcak bölgelerinde yükselen konut projeleri muhteşem deniz manzarasına, mavi bayraklı plajlara, ilçe merkezine ve eğlence yerlerine yakın konumda bulunmasının yanında geniş bir bütçe aralığına sahip olduğundan, herkesin kendine uygun bir konut projesi bulabileceği popüler ilçesidir. Kepez ve Alanya Antalya konut projelerinin yoğunlaştığı bölgeler olsa da Lara, Kalkan, Belek, Döşemealtı, Şirinyalı gibi bölgeleri de özellikle yatırım için en karlı lokasyonlar arasında yer alıyor.

Konut Projelerinde Banka Kredisi Kullanılıyor Mu?

Konut projelerinin sunduğu en avantajlı durumlardan bir tanesi de bazısında peşinat ödeme zorunluluğu olmadan, konut kredisiyle aylık çok uygun taksitlerle daire sahibi olmak. Elbette her firmaya göre değişkenlik gösterse de konut projelerinde kredi kullanım imkanı sunan bankalar da anlaşmalı oldukları firmalardan satın alınacak sıfır daireler için bireysel konut kredisi başvuru faiz oranlarına kıyasla çok daha uygun faiz oranları sunuyor. İş Bankası, Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank başta olmak üzere konut kredisi kullanırken uygun geri ödeme seçenekleri sunan bankalar arasında ödeme gücünüze en uygun olanını seçebilirsiniz.

Antalya Konut Projelerinde Fiyat Aralığı Nedir?

Antalya konut projeleri fiyatları 200 bin TL’den başlayarak 2 milyon TL’ye kadar çıkıyor. Antalya’da TL dışında döviz üzerinden yapılan satışlarda ise 85 bin Euro ile 650 bin Euro arasında değişiyor.

Antalya’da En Ucuz Konut Projesi Hangisidir?

Sur Yapı Antalya, metrekare başına 3.4447 TL’den başlayan fiyatlarıyla en ucuz Antalya konut projesidir.

Antalya Konut Projelerinde Amortisman Süresi Nedir?

Her yıl değişen Antalya konut projeleri emlak endeksine bakıldığında ortalama amortisman süresi 16 yıl olarak hesaplanmıştır.

Antalya’da yatırım amaçlı konut alımı nereden yapılır?

Antalya’nın birçok farklı bölgesinde yükselen konut projesi olsa da yatırım amaçlı Antalya konut projelerinin adresi Kepez’dir. Kısa süre içinde yüksek kira getirisi beklenen, uygun fiyata yüksek kalitede daire satın almak mümkündür.

Antalya konut projeleri avantajları nelerdir?

Antalya’nın eski şehir bölgesi yerine şehir merkezine kolayca ulaşım imkanı sunan konut projeleri Antalya’da doğayla iç içe, yazın deniz keyfini kışın da kapalı havuzlarında keyif yapmayı vaat eden sosyal imkanlar açısından zengin konutlara sahip olma avantajlarına sahip.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here