adana konut projeleri

Adana konut projeleri yazımıza hoşgeldiniz. 2 milyonu aşan nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Adana’da son yıllarda artan konut ihtiyacına yetişmek için birçok inşaat firmasına ait projeler bulunuyor. Adana şehir merkezi, Çukurova, Seyhan gibi bölgelerde yükselen konut projeleri uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

Proje firmalarının sunduğu uygun ödeme seçenekleri sayesinde Adana’da hayal ettiğiniz konutun sahibi olmanız için tek yapmanız gereken bütçenizi ayarlamak. Banka konut kredi anlaşmalı proje firmalarından konut satın almak isterseniz satış bedellerini daha kolay, bütçenizi zorlamadan karşılayabilirsiniz.

Adana’da son yıllarda çalkantılı olarak nitelendirilen gayrimenkul sektöründe yılın ilk döneminde projeler değer kaybederken, ikinci yarısında hızlı bir yükseliş gözüküyor. Son yılların ortalamasına bakılacak olursa, son 5 yılda %42 oranına artış olduğu gözlemleniyor.

En İyi Adana Konut Projeleri

Adana’da ev sahibi olmak isteyenler için şehrin farklı bölgelerinde yükselen onlarca konut projesi mevcut. Yeni nesil mimari, son teknoloji donanıma sahip akıllı evler, doğa manzaralı gökdelenler gibi özelliklerle öne çıkan bu projelerden konut satın almak için uygun fiyatlar ve bütçenizi zorlamayacak ödeme koşullarından faydalanabilirsiniz.

En iyi Adana konut projeleri arasında yer alan 2020 ve 2021 teslim tarihine sahip Kaya Life İnşaat, Yıldırım Önder İnşaat, Zuhal Yapı, Adiva Yapı, Eke Yapı gibi Adana’nın önde gelen yapı firmalarının imzalarını taşıyan projelerini değerlendirebilirsiniz.

Adana Ucuz Konut Projeleri

Lotus Towers

Adana’da Bozkurtlar İnşaat imzası taşıyan Lotus Towers projesi Ocak 2017 yılında inşaatı başlayan ve Temmuz 2020’de teslim edilmesi beklenen bir proje. Toplam 80 dairesiyle 2 bloktan oluşan projede 80 adet, yalnızca 4+1 daire bulunuyor. Projenin öne çıkan özelliklerinden bazıları ücretsiz otopark, merkezi sistem ısıtma, tam donanımlı spor salonu, özel güvenlik ve çocuk parkı gibi olarak sıralanıyor.

 • Daire özellikleri: Lotus Towers konutları 235 metrekare büyüklüğe sahip 4+1 dairelerden oluşuyor.   
 • Konum: Lotus Towers projesi Adana, Çukurova, Huzurevleri Mahallesi’nde bulunuyor. Çevresinde çok sayıda bağlantı yolu ve çevreyolu bulunmasıyla dilediğiniz her yere kolayca ulaşma imkanı sunuyor. Ayrıca 2 metro istasyonuna yürüyüş mesafesinde konumlanıyor.
 • Fiyatlar: Lotus Towers Adana konutları 800 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
 • Proje dair tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Eke Palace

Adana merkezde Eke İnşaat tarafından yürütülen Eke Palace konut projesi 2017 Haziran ayında başlayıp, Mayıs 2020 itibariyle ev sahiplerine teslim edilmeye başladı. Satışı devam eden Eke Palace projesi ev sahibi olmak isteyenlere 10 katlı 3 blokta ve farklı büyüklüklere sahip toplam 450 daire sunuyor. Proje firmasının Eke Palace konutları için %25 peşin, 24 ay vade şeklinde ödeme planı, ev sahibi olmak isteyenlere sunduğu avantajlardan. 1+1 satışı tamamlanan daireler dışında satışı hala devam eden 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daireler bulunuyor. Yemyeşil bahçesi, 24 saat güvenliği, çocuk oyun alanı ve kapalı otopark gibi özellikleri öne çıkıyor.

 • Daire özellikleri: Eke Palace konutları 70 metrekareden 300 metrekareye kadar 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daire tiplerinden oluşuyor.   
 • Konum: Adana merkez, Seyhan ilçesinde yer alan Eke Palace konutları Yenibaraj Mahallesi’nde yer alıyor.
 • Fiyatlar: Mayıs ayı itibariyle ev sahiplerini ağırlamayı bekleyen Eke Palace’ta
 • 70 metrekare 1+1 daireler
 • 85 metrekare 2+1 daireler 390 bin TL ile 430 bin TL arasında,
 • 135 metrekare 3+1 daireler 450 bin TL’den,
 • 200 metrekare 4+1 daireler 700 bin TL’den
 • 300 metrekare 5+1 daireler 1 milyon 100 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Benzeri görülmemiş uygun ödeme fırsatı ve sıfır faiz oranı sunan Eke Palace projesi hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.  

Life 6 City

KayaLife İnşaat imzası taşıyan Life 6 City konut projesi metrekare aralıkları 135 ile 200 arasında değişen 2+1 ve 4+1’den oluşan 320 dairesi ve 5 bloğuyla yükseliyor. 2016 yılında başlayan projenin 2021 yılında teslim edileceği belirtiliyor. Projenin bulunduğu bölge son yıllara imara yeni açılan ve gelecek yıllarda değeri oldukça artacak bir yer olduğundan yatırım amaçlı satın almaya en uygun yerlerden bir tanesi. Projede sunulan imkanlar arasında kapalı ve açık otopark, jeneratör, oyun parkı ve bahçe gibi sosyal donatılar yer alıyor.

 • Daireler: Life 6 City konut projesinde 135 metrekare 2+1 daireler ile 200 metrekare 4+1 daireler bulunuyor.
 • Konum: Proje Kozan Bulvarı ve Pilot Üsteğmen Akif Palalı Bulvarı arasında, Adana, Sarıçam ilçesinde yer alıyor.
 • Fiyatlar: KayaLife İnşaat’ın Adana’daki 10 konut projesinden bir tanesi olan Life 6 City fiyatları 2+1’ler 179 bin TL, 4+1’ler 270 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Proje hakkında tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. 

Tekbaş City

2019 üçüncü çeyreğinde teslim edilmeye başlayan ve hala satışı devam eden Adana konut projelerinden bir tanesi olan Tekbaş City, projeye adını veren Tekbaş Yapı imzası taşıyor. Bilardo, masa tenisi, langırt gibi oyun alanları, basketbol, voleybol ve futbol sahası, fitness merkezi, su kaydıraklı yüzme havuzu gibi birçok imkanla donatılmış site, 8 blok, 384 daireden oluşuyor. Adana şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta bulunan projenin bulunduğu konum sayesinde çevre ilçelere ulaşıma ve toplu taşımaya kolayca ulaşım imkanı bulunuyor.

 • Daireler: Tekbaş City’de 66 metrekare ile 135 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip 1+1 ve 2+1 ve 3+1 daire tipleri bulunuyor.
 • Konum: Tekbaş City konutları, Yeşiloba Mahallesi, Seyhan ilçesinde konumlanıyor.
 • Fiyatlar: Proje başlangıcından bu yana neredeyse %50 değer kazanan Tekbaş City, uygun fiyatlarıyla da ev sahibi olma hayali kuranları cezbediyor.
 • Büyüklüğü 66 metrekare olan 1+1 daireler 280 bin TL’den, 90-110 metrekare arasında değişen 2+1 daireler 450 bin TL’den satışa sunuluyor.

Tekbaş City konut projesine dair tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Adana’da Nereden Konut Alınır?

Adana’nın merkez ilçelerinden bir tanesi olan Seyhan, şehrin yıllar boyunca aldığı göç nedeniyle çarpık kentleşmenin öne çıktığı bölgelerden bir tanesi haline gelmişti. Fakat son 5-6 yıldır hem şehirde daha konforlu bir alan yaratmak hem de sağlam ve yapılaşmaya uygun konutlarda yaşam sürdürülmesini sağlayan çok sayıda kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirildi. Şehir merkezinde oturmayı tercih edenlerin özellikle Seyhan’dan kiralık ve satılık ev talebinde bulunmaları, Adana’nın en yeni ve güzel evlerinin burada yükselmesi Barış Mahallesi, Bey Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Hürriyet Mahallesi ve İsmetpaşa Mahallesi başta olmak üzere Seyhan’ı hem oturmak hem de yatırım amaçlı ev satın alınacak bir yer haline getirmiştir.

Yatırıma uygun ve yeni yerleşim bölgeleri haline gelen Sarıçam ilçesinin Sofulu bölgesi ile Çukurova ilçesinin 100. Yıl Mahallesi öne çıkan bölgeler arasında. Adana’da konut projeleri fiyatları çok yüksek olmasa da, ortalamanın üzerinde fiyatlandırılması beklenen konut projelerinin önümüzdeki yıllarda bu bölgelerde yükselerek, bölgeleri ve emlak endeksini harekete geçirileceği düşünülüyor. Yeni yerleşim bölgeleri hemen her şehirde yatırım için en uygun yerler olduğundan, Adana’da yatırım amaçlı konut satın almak isteyenlerin bu bölgelere ağırlık vermesi önerilmektedir.

İmara birkaç yıl önce açılmış olan ve gayrimenkul stoğu şimdilik düşük olsa da birkaç yıl içinde öne çıkması beklenen Sarıçam’da da yatırım amaçlı konut projelerini değerlendirebilirsiniz.

Adana Konut Projelerinde Fiyat Aralığı Nedir?

Adana’da emlak endeksinin çok yüksek olmaması sayesinde konut projeleri fiyatları her bütçeye hitap eden fiyatlarla, 250 bin TL’den 950 bin TL arasında değişiyor.

Adana’da En Ucuz Konut Projesi Hangisi?

Güncel Adana konut projeleri arasında Tekbaş City, 220 bin TL’den başlayan fiyatlarıyla en uygun konut projesi oluyor.

Adana Konut Projelerinde Amortisman Süresi Ne Kadardır?

Adana konut projelerinden yatırım amaçlı yararlanmak isteyenlerin en çok merak ettiği amortisman süresi, Adana konut projeleri için ortalama 18 yıldır.

Adana’da yatırım amaçlı konut alımı nereden yapılır?

Adana’nın merkez ilçelerinden Seyhan ve Çukurova’da konut projelerinin sayısı hızla yükseliyor. Bu iki bölge yatırım amaçlı konut alımında öne çıkıyor.

Adana konut projeleri avantajları nelerdir?

Adana’nın doğal güzelliklerinin karşısında, sıfır evde oturma imkanı sunan Adana konut projeleri oldukça uygun fiyatlarla hem güzel bir ev sahibi olmanızı, hem de mantıklı bir yatırım yapmanızı sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here